Kurz Vyhledáváme informace a zpracováváme rešerše

Trénink informačních dovedností

Úkol č. 1 – najděte chybu 🙂

  1. Ondra, student bakalářského studijního programu, hledá téma pro svou práci. Pro vyhledávání si vybral článkovou databázi ANL, přemýšlí nad klíčovými slovy a pracuje na tvorbě dotazu a rešeršní strategii.
  1. Luboš, student magisterského studia, zpracovává rešerši na téma Asertivita v zaměstnání. Klíčová slova, která použije v katalozích jsou: asertivita, zaměstnání, práce. Prvním katalogem, ve kterém bude hledat, je katalog Českého vysokého učení technického (ČVUT).
  1. Doktorand Tomáš pracuje intenzivně na své doktorandské práci a zároveň přednáší studentům. Je velmi časově vytížený, literaturu pro svůj výzkum vyhledává pouze v jedné databázi -Web of Science.
  1. Vysokoškolský pedagog Jan vyučuje chemickou informatiku, z praxe se mu osvědčil přístup vyhledávat informace intuitivně, bez dodržování osvědčených principů a zásad.
  1. Výzkumný pracovník Kamil se chystá zpracovat patentovou rešerši. Potřebuje získat informace o světovém stavu techniky v jeho oblasti výzkumu. Patenty bude vyhledávat v článkové databázi.
  1. Tomáš, student vysoké školy, si vyhledává literaturu k tématu Požární technika. V katalozích mu vychází velké množství výsledků. Tomáš se obává, že bude muset všechny prostudovat.
  1. Jana si potřebuje rychle ověřit informace o výši populace v Číně, proto začne vyhledávat v bibliografické databázi.

 

 

Reklamy